x تبلیغات
hasan

شهر هانوفر آلمان

 

 

هانوفر آلمان، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ایالت ساکسونی سفلی (نیدرزاکسن) است. این شهر که در زبان آلمانی Hannover نوشته می‌شود، ثروتمندترین شهر آلمان می باشد.

شهر هانوفر، مرکز اقتصادی، اداری و تجاری آلمان است که با صنایع بسیار متنوع خود از جمله ساخت وسایل نقلیه موتوری، ماشین آلات، لاستیک مصنوعی، تجهیزات مهندسی برق، محصولات الکترونیکی، مواد شیمیایی و مواد غذایی، نقش مهمی در اقتصاد و بازرگانی آلمان برعهده گرفته است.

نمایشگاه صنایع آلمان که اولین بار در سال 1947 و در شهر هانوفر آلمان برگزار شد، امروزه به نام نمایشگاه هانوفر برگزار می شود و تأثیر زیادی در رشد و توسعه شهر، در سال‌های پس از جنگ دارد.

 

محله های هانوفر آلمان

 

سبک ساختمان های هانوفر آلمان، باعث شده تا به یک شهر منحصر به فرد تبدیل شود. ساختمان ها در این شهر از زمان قرون وسطی و گوتیک می باشند که چندین بار بازسازی شده اند. مناطق جنوبی هانوفر آلمان، دارای بخش های سرسبزی از جنگل و پارک ها، با جاذبه طبیعی دریاچه منچسی است. در لیست زیر، محله های هانوفر آلمان را باهم بررسی خواهیم کرد:

 

کالنبرگ نویشتات

 

لیندن

 

MITTE

 

NORDSTADT

 

CITY CENTER

 

OSTSTADT (KARLSRUHE)

 

سودشتات

 

 

آب و هوای هانوفر آلمان

 

هانوفر آب و هوایی معتدل و دریایی دارد. به این معنی که در طول ماه‌های گرم سال و تابستان، شهر بسیار دلپذیری است. از طرف دیگر، در ماه‌های سرد سال و زمستان، می‌تواند به شدت سرد و مرطوب باشد. البته بارش باران به طور مساوی در طول سال صورت می گیرد.

دمای هوا در سردترین ماه سال یعنی ژانویه به ۲- درجه سانتی‌گراد می‌رسد و در گرم‌ترین ماه سال یعنی جولای، به ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌رود.

 

ساعت هانوفر آلمان

 

شهر هانوفر یک ساعت از ساعت هماهنگ جهانی یا همان (GMT) جلوتر است و هر ساله در تاریخ ۲۹ مارس ساعت رسمی خود را یک ساعت جلو می‌کشد و در تاریخ ۲۵ اکتبر، آن را دوباره به حالت اول برمی‌گرداند. اختلاف ساعت ایران با هانوفر ۳:۳۰+ است.

 

جمعیت هانوفر آلمان

 

طبق آخرین سرشماری انجام شده، جمعیت شهر هانوفر به حدود 700 هزار نفر می‌رسد. جالب است بدانید که این شهر از سال ۲۰۰۰ تاکنون روند رشد نزولی در جمعیت خود گزارش نکرده است. بر اساس تفکیک جنسیتی، جمعیت مرد و زن در این شهر تقریبا یکسان است و از این جمعیت حدود ۹۶٪ اصالتا آلمانی هستند.

 

سخن پایانی

 

در این مقاله به موضوع شرایط زندگی در شهر هانوفر آلمان و هزینه های زندگی در هانوفر آلمان پرداختیم. همچنین دریافتیم که شهر هانوفر با توجه به کیفیت بالای زندگی و هزینه های نسبتا پایین برای زندگی میتواند گزینه مناسبی برای سکونت باشد.

 https://parsradin.co/%d9%87%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%81%d8%b1-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86/

 

وقت سفارت کانادا در زمان حال

 

 احتملاً می دانید که قدم بعدی پس از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه مهاجرت به کانادا، دریافت وقت سفارت کانادا می باشد. ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که دلیل گرفتن وقت سفارت چیست؟ در واقع شما برای اینکه بتوانید برای انگشت نگاری و دریافت ویزا کانادا اقدامی انجام دهید، از سفارت کشور مورد نظرتان وقت دریافت می کنید. سپس با همراه داشتن مدارک مورد نیاز که در ادامه ی مقاله درباره آن صحبت خواهد شد، برای انگشت نگاری خواهید رفت.

 

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در سال 2024

شما بدون داشتن وقت و نوبت سفارت اجازه ورود به سفارت را نخواهید داشت. بنابراین این موضوع که دقیقاً سر زمان و تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کنید بسیار حائز اهمیت است.

در حالت کلی شما به دو صورت می توانید این نوبت را دریافت کنید:

1.   ثبت نام به شکل آنلاین

2.   ثبت نام از طریق مراجعه حضوری 

 

1.دریافت وقت سفارت کانادا به شکل آنلاین:

اگر مایل به دریافت نوبت سفارت کانادا به صورت آنلاین هستید، می توانید این کار را  با مراجعه به سایت VFS Global انجام دهید.

شما بعد از آپلود مدارک لازم، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد. با توجه به کشوری که قصد دارید برای انگشت نگاری به آن مراجعه کنید، دفتر وک مناسب را انتخاب کرده و هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری را به شکل  آنلاین پرداخت می کنید.

پس از پرداخت هزینه های ذکر شده، باید منتظر صدور نامه سفارت باشید

نکته ای که وجود دارد این است که در این روش، در صورت وجود ناقصی در مدارکتان، امکان تکمیل آن را خواهید داشت و صرفاً باید برای انگشت نگاری به کشور انتخاب شده بروید.

 

و در مجموع تفاوت خاصی بین دفاتر انگشت نگاری کانادا در ارمنستان یا ترکیه یا کشورهای همسایه دیگر وجود ندارد. برای انتخاب مرکز انگشت نگاری در زمان تعیین وقت سفارت کانادا نیازی نیست دو دل و دو به شک باشید.

2.دریافت وقت سفارت کانادا با مراجعه حضوری:

در حالت کلی به شما پیشنهاد می دهیم که برای تعیین وقت سفارت، از راه سایت و آنلاین اقدام کنید. اما در صورتی که به شکل حضوری قصد اقدام دارید؛ به دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران، شما باید همراه با مدارکی که آماده کرده اید به یکی از کارگزاری ها در کشورهای همسایه مراجعه فرمایید

پس از تحویل مدارک و پر کردن فرم مربوطه، می بایست هزینه انگشت نگاری را واریز کرده و در روز و تاریخ مشخص شده برای انگشت نگاری در مراکز وک حضور بیابید.

 

مدارک مورد نیاز برای سفارت کانادا

فرم سفارت جزء مهمترین مدارکی است که باید تکمیل شود. این فرم شامل تمام اطلاعات شخص متقاضی و همینطور امضای وی است. توجه کنید که مدارک دیگری که ارائه می دهید باید برای اثبات اظهارات شما در این فرم باشد. به فرض اگر شما اظهار دارید که متأهل هستید، شناسنامه شما باید این موضوع را نشان بدهد.

سایر مدارک از این قرار است:

 • مدارک شناسایی: شامل شناسنامه، گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار و همچنین دو صفحه خالی برای درج مهرهای سفارت، دو قطعه عکس
 • مدارک شغلی: با توجه به شغل شما متفاوت است.

این مدارک گفته شده برای دریافت ویزای توریستی کاناداست. برای سایر ویزاها مدارک متفاوتی باید ارائه دهید. مانند: گواهی اشتغال به کار، سابقه بیمه و

 • مدارک مالی: شامل سند ملک و املاک، گردش حساب، تمکن مالی (3 ماهه با مهر بانک) و

 

زمان دریافت وقت سفارت کانادا چقدر است؟

مدت زمانی که طول می کشد تا وقت سفارت کانادا دریافت شود بستگی به شهری که برای انگشت نگاری انتخاب میکنید دارد.

https://urlis.net/nyca8n95

وقت سفارت آلمان

 

فرآیند تعیین وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و توسط سایت کارگزاری ویزا متریک انجام می‌شود.

از سایت ویزا متریک فقط برای ویزا‌های توریستی، دانشجویی، کاری و تایید مدارک می‌توان وقت سفارت آلمان رزرو کرد. برای سایر ویزا‌های آلمان مانند ویزای پیوست به خانواده باید از سفارت آلمان وقت رزرو نمایید.

وقت سفارت آلمان برای ثبت اطلاعات بیومتریک است و شما نیازی به مصاحبه با آفیسر پرونده در سفارت آلمان ندارید.

مراحل تعیین وقت سفارت آلمان

1.   واریز مبلغی به ازای گرفتن وقت سفارت برای هر نفر به حساب شرکت طرف قرارداد با سایت که البته اکثر کارگزاری ‌ها برای حداکثر ۱۰ نفر یک وقت گروهی ثبت و تعیین می‌کنند. لازم به ذکر است که این مبلغ به حساب شرکتی که ویزا متریک معرفی کرده باید واریز شود و مقدار آن در حال حاضر از ۱۹۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان تغییر پیدا کرده است.

2.   آغاز فرآیند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری و وقت سفارت آلمان در ویزا متریک، یک روز پس از واریز وجه، با وارد کردن اطلاعات شخصی و فیش پرداختی

3.   ارائه مشخصات فردی و اطلاعات تماس به همراه ایمیل

برای مطالعه مراحل دیگر کلیک کنید

 

نحوه تعیین وقت سفارت آلمان

اگر از ایران بخواهید برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنید، در ابتدا باید هدف خود را از گرفتن ویزا مشخص کنید و بر اساس نیاز خود برای دریافت ویزای دانشجویی، تجاری، پزشکی و … اقدام کنید. برای دریافت ویزای آلمان باید به صورت آنلاین اقدام کنید.

 

تعیین وقت فوری سفارت آلمان

در حال حاضر وقت سفارت آلمان به صورت فوری برای ویزا‌های تحصیلی یا توریستی صادر نمی‌شود. وقت فوری سفارت آلمان در تهران در صورتی برای شما صادر می‌شود که شرایط اضطراری (درمان و پیشگیری از بیماری، دلایل بشر‌دوستانه، زایمان، ازدواج) برای سفر کردن داشته باشید.

همچنین در صورتی که نیروی متخصص در زمینه شغل خود هستید و از شرکت‌های آلمانی پیشنهاد رسمی دریافت کرده‌اید؛ می‌توانید بدون وقت قبلی درخواست خود را به همراه مدارک به دفتر ویزا متریک تقدیم نمایید.

 

هزینه تعیین وقت سفارت آلمان در تهران در سال 1402

قیمت وقت سفارت آلمان بسته به نوع درخواست و ویزای شما می‌تواند متفاوت باشد. ویزا متریک برای ارائه خدمات از شما مبلغ 30 یورو به صورت نقدی دریافت خواهد کرد. همچنین قبل از شروع فرایند رزرو قرار ملاقات باید 1,300,000 تومان برای درخواست ویزای توریستی و تحصیلی و 1,000,000 تومان برای رزرو وقت تایید مدارک به حساب این شرکت واریز نمایید. این مبلغ بعد از حضور در روز قرار ملاقات و ارائه مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به حساب شما عودت داده می‌شود.

 

رزرو وقت سفارت آلمان

رزرو وقت سفارت آلمان توسط سایت ویزا متریک تعیین می‌شود و شما نیازی به مراجعه به سفارت آلمان ندارید. برای این کار می‌بایست اول هزینه رزرو قرار ملاقات را پرداخت کرده و سپس با ورود به سایت ویزا متریک اقدام به تعیین نوبت سفارت دانشجویی کنید.

 

مدارک مورد نیاز سفارت آلمان

1.  
فرم درخواست ویزای آلمان یا ویزای شینگن آلمان

2.   پاسپورت با 6 ماه اعتبار با یک صفحه خالی

3.   دو قطعه عکس مناسب پاسپورت آلمان

4.   بیمه مسافرتی

5.   کپی بلیط رزرو رفت و برگشت

 

 

نکات مربوط به وقت سفارت آلمان

شما می‌توانید برای حداکثر 6 نفر یک وقت گروهی یا خانوادگی ثبت نمایید.

نکته مهم: باید توجه داشته باشید که تاریخ قرار ملاقات شما تا آغاز سفرتان، کمتر از 90 روز فاصله داشته باشد.

 https://parsradin.co/%d9%88%d9%82%d8%aa-%d8%b3%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86/

 

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

 

 

یکی از اصلی ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، اثبات تمکن مالی کافی است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می بایست ثابت کنید توانایی مالی برای تامین پوشش شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی خود را در کانادا دارید.

برخی دیگر تحصیل در کانادا را راه مناسبی برای مهاجرت به کانادا می‌دانند. زیرا پس از فارغ‌التحصیلی می‌توان در حوزه مربوطه به رشته‌ تحصیلی خود مشغول به کار شده و پس از گذشت 18 ماه برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند. زندگی در کانادا به دلیل برخورداری از شاخص‌های بالای توسعه انسانی، ثبات اقتصادی و فرهنگ مهاجر پذیر برای همگان به ویژه مهاجران ایرانی بسیار ایده‌آل و در واقع یک مقصد رویایی است.

 

شرایط تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

 

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا باید به اندازه یک سال شهریه تحصیلی و هزینه یک سال زندگی در کانادا باشد.

تاریخ افتتاح حساب کمتر از شش ماه نباشد (هر چقدر حساب قدیمی‌تر باشد بهتر است).

میزان بدهکاری و بستانکاری در حساب شما باید مبلغ منطقی و متعادل باشد. به این معنا که اگر مثلا گردش ۶ ماهه از حساب خود می‌گیرید، نباید میزان مبلغ ورودی در طی ۶ ماه خیلی بیشتر از مبلغ خروجی باشد و برعکس؛ مگر اینکه منبع پول ورودی که باعث اختلاف زیاد شده، مشخص باشد. اگر حساب شما این شرایط را دارد حداقل برای آفیسر توضیح دهید که دلیل این شوک‌های وارد شده به حساب چه بوده است.

مبالغ واریزی به حسابتان باید منطقی باشد. برای مثال، اگر کارمند هستید و در ماه ۸ میلیون تومان حقوق می‌گیرید، واریز شدن چندین مبلغ ۱۰ میلیونی، ۲۰ میلیونی و یا ۳۰ میلیونی در طی یک ماه منطقی نیست مگر اینکه منبع آن‌ها مشخص باشد.

 

اثبات صورت حساب بانکی برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

 

هنگامی که می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید، صورت حساب بانکی یا گواهی سرمایه مهم‌ترین مدرک است. در نامه بانکی باید یک سال هزینه تحصیل و هزینه‌های زندگی در کانادا را نشان دهید. اثبات تمکن مالی تضمینی است مبنی بر اینکه شما به اندازه کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل ، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا و هزینه‌های زندگی حین تحصیل در این کشور صلاحیت دارید. برای دریافت مجوز تحصیل کانادا باید حداقل 4 ماه صورتحساب مالی داشته باشید. اغلب در ذهن دانشجویان سوال‌هایی مانند اینکه برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا وجوه واقعی چقدر باید باشد یا چه مقدار مدرک برای وجوه باید نشان بدهم، وجود دارد

 

 

نشان دادن نامه بانکی برای ویزای تحصیلی کانادا

 

معمولا موارد مربوط به پول شامل ۲ بخش است. اعتبار و بدهی. اعتبار می‌تواند حقوق، هدیه، فروش و غیره باشد. از سوی دیگر بدهی هزینه‌هایی است که با خرید، خواروبار و یا بسیاری چیزهای دیگر روی می‌دهد. در صورت حساب بانکی یک منبع اعتباری و یک منبع بدهی وجود دارد.

 

دولت کانادا چه نوع دارایی را به عنوان صورت حساب بانکی، ترجیح می‌دهد؟

 

دولت کانادا دارایی‌های نقدی را به عنوان سرمایه ترجیح می‌دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

 

·        صورت حساب بانکی

·        فیش حقوقی

·        نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا

·        نامه تاییدیه شغلی

·        مدارک مالیات در کانادا

·        ایجاد حساب بانکی در کانادا

·        درآمد تجاری

 

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

 

دانشجو : 10.000 دلار کانادا برای زندگی در سال اول+ هزینه سال اول تحصیلی

همسر : 4000 دلار کانادا برای زندگی در سال اول

فرزند : به ازای هر فرزند 3000 دلار کانادا برای زندگی در سال اول

برای تحصیل در یکی از موسسات عالی کانادا در سال‌های 2023-24، دانشجویان بین‌المللی به اثبات حداقل 25.000 دلار کانادا در حساب‌های بانکی یا صورت حساب اسپانسر خود نیاز دارند.

 

https://parsradin.co/%d8%aa%d9%85%da%a9%d9%86-%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7/ 

سفارت کانادا در استانبول

 

 

مراحل دریافت وقت سفارت کانادا در تمام نقاط جهان یکسان است، اما با توجه به شرایط متقاضیان ایرانی، دسترسی به برخی از سفارت‌های کانادا برای ایرانیان ساده‌تر است.

بسیاری از متقاضیان ایرانی مهاجرت به کانادا ترجیح می‌دهند شهر استانبول را برای طی کردن مراحل اخذ ویزای کانادا انتخاب کنند. سفارت کانادا در استانبول با نام VAC شناخته می‌شود. تمام مراحل انگشت ‌نگاری و چهره‌نگاری در سفارت کانادا کمتر از 1 ساعت طول می کشد، در صورتی که مسافران بتوانند از پرواز روزانه استفاده کنند، می‌توانند در اولین ساعات صبح راهی استانبول شوند و پس از انجام فرآیند انگشت‌نگاری، بعد از ظهر به ایران بازگردند.

 

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول

 

به منظور دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول می توانید از طریق ثبت نام اینترنتی یا مراجعه حضوری به مرکز کنسولگری کانادا اقدام کنید. برای دریافت وقت سفارت کانادا حتما به صورت آنلاین در سایت رسمی سفارت کانادا در استانبول ثبت نام کرده و فرم مربوط به نوع ویزای مورد نیاز خود را تکمیل نمایید. پس از اینکه درخواست شما مورد بررسی قرار گرفت و تایید شد، یک نامه جهت حضور شما در سفارت کانادا در استانبول دریافت خواهید کرد، که البته تنها 30 روز از زمان دریافت ایمیل مهلت دارید که در این مرکز حضور پیدا کنید.

 

مراحل دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول

 

برای دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول باید به سایت VFS Global مراجعه کنید.

ویزای کانادا که به صورت یک‌بار ورود، چند‌بار ورود و ویزای 5 ساله است از طریق سفارت کانادا در استانبول قابل اخذ خواهد بود.

برای دریافت ویزای کانادا به ارائه یک سری مدارک و انگشت‌نگاری نیاز است که شما باید برای این کار وقت مصاحبه رزرو کنید

در روش آنلاین، تمام مدارک اسکن شده را در سایت سفارت کانادا در استانبول آپلود می‌کنیم و پس از پرداخت هزینه ویزای کانادا که تنها از طریق کارت اعتباری صورت می‌گیرد، متقاضی یک شماره پرونده و برگه انگشت نگاری دریافت می‌کند.

 

انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول

 

برای درخواست ویزای کانادا مانند هر سفارتخانه دیگری، باید ابتدا مرحله انگشت نگاری یا بیومتریک را طی کنید. بنابراین باید به صورت حضوری در سفارت کانادا در این کشور حضور پیدا کنید. البته تنها 30 روز بعد از دریافت ایمیل تایید، مهلت انجام انگشت نگاری کانادا را دارید و در ضمن هنگام حضور در سفارت کانادا در استانبول هم نباید رسید انگشت نگاری و اصل پاسپورت خود را فراموش کنید.

 

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول

 

به طور کلی هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول برای هر متقاضی، 85 دلار کانادا است؛ همچنین حداکثر پرداختی در رابطه با هزینه انگشت نگاری برای خانواده 170 دلار کانادا می باشد.

 

مصاحبه سفارت کانادا در استانبول

 

اداره مهاجرت کانادا ممکن است از شما بخواهد برای انجام مصاحبه حضوری در سفارت کانادا حضور پیدا کنید. در این صورت با شما تماس گرفته می شود یا از طریق ایمیل این موضوع به شما اطلاع داده می شود. بعد از انجام مصاحبه، نوبت به مرحله پیکاپ ویزای کانادا می رسد.

 

مدارک لازم برای سفارت کانادا در استانبول

 

1.    مدارک شناسایی به همراه ترجمه

2.    عکس رنگی با زمینه سفید برای پاسپورت

3.    تکمیل فرم سفارت کانادا در استانبول

4.    پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

5.    ترجمه سند ازدواج

6.    ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزند

7.    تمکن مالی کافی به همراه گردش 4 ماهه‌ حساب متقاضی

8.    رزرو هتل و شرح برنامه سفر

9.    رزرو بلیط هواپیما به مقصد کانادا

10.                       گواهی اشتغال به کار

 https://parsradin.co/%d8%b3%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84/

 

 

 

شهر اسن آلمان

 

 

شهر اسن آلمان یکی از شهرهای ایالت نوردراین وستفالن می باشد. شهر اسن آلمان در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا از طرف منطقه روهه شناخته شد. این شهر بسیار زیبا در کنار رودخانه ای به نام روهه قرار دارد. این رودخانه از میان محله هایی به نام های کوی فادره، های شینگن عبور می کند. شهر اسن آلمان دارای زیبایی های بسیار زیادی است که امروزه صنعت گردشگری در آن بسیار پیشرفت کرده و افراد زیادی این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود قرار می دهند.

جمعیت شهر اسن حدودا 600 هزار نفر برآورد شده است. این درحالیست که شهر اسن آلمان هشتمین شهر بزرگ آلمان می باشد. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته می شود. فرودگاه اسن یک فرودگاه کوچک است که در ۶ کیلومتری جنوب غربی اسن قرار دارد. این فرودگاه پرواز هایی را برای مناطق مختلف شهرهای آلمان انجام می دهد.

 

اقتصاد اسن آلمان

توسعه کارخانه‌های فولاد، ذغال سنگ و آهن آلات در قرن نوزدهم باعث رشد سریع اسن از یک شهر کوچک به یک شهر بزرگ و صنعتی شد. در واقع بازار مالی، تجارت و کسب وکار در این شهر بر پایه صنعت شکل گرفته است. صنایعی مانند زغال سنگ و فولاد باعث اقتصاد قوی در این شهر شده است. اسن مهم ترین عامل توسعه دهنده صنعت اروپا می‌باشد.

 

 

تحصیل در اسن آلمان

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اسن، از جمله مهم‌ترین آنها یعنی دانشگاه دویسبورگ، سالانه میزبان هزاران دانشجوی بومی و خارجی است. نام دانشگاه فولک وانگ که سال ۱۹۲۷ تاسیس شده، در سایت میراث جهانی سازمان ملل آمده است. برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه‌های اسن از علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصادی گرفته تا مهندسی و علوم طبیعی و همینطور پزشکی، متغیر است و شما می‌توانید با توجه به علاقه خود، به انتخاب رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های اسن بپردازید. زبان تدریس در دانشگاه‌های این شهر هم آلمانی است.

 

 

دانشگاه های اسن آلمان

·         دانشگاه FOM

·         دانشگاه فولک وانگ

·         دانشگاه دویسبورگ اسن

·         دانشگاه علوم اقتصاد و مدیریت

·         دانشگاه Audi max

 

حمل و نقل عمومی اسن آلمان

شبکه حمل و نقل عمومی اِسِن فوق العاده است! به طور مثال، بزرگراه Ruhr A 40 از وسط شهر می‌گذرد و تا دورتموند ادامه می‌یابد. بزرگراه A 42، اسن را به Oberhausen و Gelsenkirchen وصل می‌کند و بزرگراه A 52 دوسلدورف را به اسن می‌رساند. مسافران همچنین می‌توانند از سرویس‌های سریع السیر منطقه‌ای هم استفاده کنند تا سریع‌تر به شهر‌های دیگر آلمان مثل برلین، هامبورگ و فرانکفورت برسند. فرودگاه اسن آلمان هم Essen Mulheim نام دارد که فقط بعضی پرواز‌ها را انجام می‌دهد و برای انجام سفر‌های هوایی مهم‌تر، بهتر است از فرودگاه‌های دوسلدورف و دورتموند استفاده کنید.

 

 

 

سخن پایانی

اسن آلمان یکی از شهرهای ایالت نوردراین وستفالن آلمان است که در مرکز منطقه روهه واقع شده است. جمعیت شهر اسن آلمان نزدیک به 600 هزار نفر برآورد شده است. اسن آلمان هشتمین شهر بزرگ آلمان بعد از کلن و دورتموند می باشد. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است.

ورک پرمیت کانادا چیست؟

 

 

Work Permit Canada یک تاییدیه کتبی است که دارندگان مجوز کار در کانادا، برای حضور قانونی در این کشور، باید آن را اخذ کنند. این مجوز، توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و کار کردن در این کشور را دارند؛ به ورک پرمیت کانادا نیاز خواهند داشت.

 

یک نکته بسیار مهم این است که اگر با هر نوع ویزای موقتی در کشور کانادا اقامت داشته باشید، می‌توانید در صورت واجد شرایط بودن، ویزای کانادا را به ویزای   Open Work Permit Canada تبدیل کنید.

 

صدور ویزای ورک پرمیت کانادا برای چه کسانی امکان پذیر است؟

 

صدور ویزای ورک پرمیت کانادا، برای دو دسته از افراد امکان پذیر است

1.   افرادی که توسط یک کارفرمای کانادایی، پیشنهاد کاری یا جاب آفر دارند.

2.   افرادی که هنوز شغل معتبر و قانونی در کانادا پیدا نکردند.

 

انواع ورک پرمیت کانادا

1.کلوز ورک پرمیت کانادا

این نوع ویزا به نیروی کار خارجی اجازه می دهد فقط برای یک کارفرما کار کند.

فرد بعد از دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر توسط کارفرمای کانادایی، میتواند برای ویزای CLOSE WORK PERMIT اقدام کند. کارفرما باید از اداره اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ESDC، مجوز اثر گذاری بر بازار کار کانادا LMIA را دریافت کند تا بتواند نیروی کار خارجی را استخدام کند. LMIA سندی است که یک کارفرما در کانادا ممکن است قبل از استخدام یک نیروی کار خارجی به آن نیاز داشته باشد. این مجوز نشان می دهد که شهروند کانادایی برای انجام این کار در دسترس نیست و نیاز به یک کارگر خارجی برای شغل مورد نظر وجود دارد.

 

 

2.اپن ورک پرمیت کانادا

به اتباع خارجی امکان می‌دهیم برای مدت زمان مشخصی، برای هر کارفرما در کانادا، کار کنند؛ البته باید کارفرما مورد تایید دولت کانادا باشد. Open Work Permit، ممکن است شغل یا مکان را محدود کند اما کارفرما را محدود نمی‌کند. بنابراین متقاضی، با اپن ورک پرمیت معتبر می تواند برای چند کارفرما در مناطق مختلف کانادا کار کند. در اپن ورک پرمیت، نیازی به دریافت ویزای جاب آفر ندارید.

 

شرایط اخذ اپن ورک پرمیت کانادا

1.   مدرک و توجیه افسر برای بازگشت به وطن

2.   تمکن مالی

3.   مدرک عدم سوء پیشینه

برای خواندن بیشتر شرایط ها کلیک کنید

 

برای دریافت ویزای اپن ورک پرمیت کانادا، به موارد زیل نیاز ندارید:

 

1.   ویزای جاب آفر یا پیشنهاد کاری توسط کارفرمای کانادایی

2.   تاییدیه ارزیابی تاثیر مثبت بر بازار کار کانادا

3.   ثبت نام کارفرما در پورتال کارفرمایان و پرداخت هزینه کارفرما

4.   تمدید ویزای کاری کانادا

هزینه ورک پرمیت کانادا در سال 2024

 

اگر از کشور کانادا، برای دریافت ورک پرمیت یا تمدید ورک پرمیت درخواست دهید، نیاز به انگشت نگاری ندارید و بنابراین نیازی نیست برای آن هزینه‌ای بپردازید. اما اگر از بیرون کانادا برای ورک پرمیت درخواست دهید، باید هزینه انگشت نگاری را پرداخت کنید.

 

سخن پایانی :

 

ویزای ورک پرمیت کانادا، به شما این امکان را میدهد که در این کشور کار کنید و از تمامی امکانات آن برخوردار شوید. با دریافت اين ويزا،‌ امکان کار کردن اعضای خانواده هم وجود دارد و پس از گذشت یک دوره مشخص، این امکان را دارید که برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید

تحصیل در مدارس کانادا

 

کشور کانادا، دارای سیستم آموزشی با کیفیتی است، به طوری که در رتبه بندی کیفیت آموزشی، دارای رتبه 3 در جهان می باشد. کشور کانادا به دلیل داشتن امکانات بالای آموزشی، مقصد بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در مدارس کانادا، تا سن 18 سالگی، اجباری می باشد و همچنین، نظام آموزشی کانادا، از کشور انگلیس، الگو برداری شده است و...

دانش آموزان با تحصیل در مدارس کانادا، نیازی به خرید کتاب های درسی و لوازم التحریر ندارند و وظیفه مدارس کانادا است که این اقلام را در اختیار آنها قرار دهد. در مدارس کانادا فعالیت های فوق برنامه نظیر ورزش، باشگاه های سرگرمی، هنر و غیره وجود دارد و همچنین، اردو های علمی و گردشگری، برای دانش آموزان ترتیب داده می شود.

تحصیل در مدارس کانادا، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و اینکه دانش آموزان بین المللی، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت؛ البته باید کمی مسلط باشند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا، حداقل 14 هزار دلار کانادا و شهریه مدارس شبانه روزی کانادا، حداقل 35 هزار دلار کانادا می باشد. والدین دانش آموز، می توانند با دریافت ویزای توریستی کانادا  یا ویزای گاردین کانادا، به کانادا مهاجرت نمایند.

 

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

دانش آموز متقاضی، ابتدا برای مدارس کانادا باید ، اپلای کند سپس یک مدرسه در کانادا پس از قبول متقاضی، نامه پذیرش را برای او ارسال خواهد کرد. در ادامه، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس کانادا را باهم بررسی خواهیم کرد:

1.  مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

2.  تعیین DLI مدرسه مورد نظر در کانادا

3.  انگیزه نامه

4.  اثبات تمکن مالی کافی

5.  عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری

6.  گواهی معاینات پزشکی

7.  خروج از کانادا، هنگام پایان اعتبار ویزای کانادا

8.  اظهارنامه سرپرست قانونی (اگر دانش آموز متقاضی کمتر از 18 سال دارد)

 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا

1.  مراحلی که برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا باید طی کنید؛ به شرح زیر است:

2.  در مرحله اول، شما باید شرایط تحصیل در مدارس کانادا را بررسی کنید. در حالت ایده‌آل، شما باید دست کم از یک سال قبل از شروع سال تحصیلی، اقدام به کسب مجوز تحصیل در کانادا نمایید.

3.  انتخاب یکی از مدارس کانادا که با شرایط فرزند شما مطابقت دارد و همچنین مدرسه ای در سطح نسبتا بالا است.

4.  هنگام اپلای برای تحصیل در مدارس کانادا، شما باید یک موسسه را به عنوان DLI تعیین کنید.

5.  فرزند شما باید مهارت‌های زبانی خود را تقویت کند. دانشجویان بین‌المللی، باید نمره لازم را در آزمون‌های مربوط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، کسب کنند. البته، مدرک زبانی برای مدارس کانادا ارجحیت ندارد، بلکه تنها مهارت زبانی فرزند شما، برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کافی است.

6.  اپلای برای تحصیل در مدارس کانادا

7.  اپلای مجوز تحصیلی (Study Permit): اگر نامه پذیرش‌تان را از مؤسسه مورد نظر دریافت کردید؛ باید برای دریافت مجوز تحصیلی کانادا اقدام نمایید. برای انجام این فرآیند، لازم است به صورت آنلاین در وب‌سایت رسمی دولت کانادا، درخواست و مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید.

8.  افسر سفارت کانادا، قبل از اینکه به شما اجازه ورود به خاک کانادا دهد؛ مجوز و سایر مدارک را بررسی خواهد کرد.

 

 مدارس دولتی کانادا

مدارس دولتی کانادا برای شهروندان کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کانادا، کاملا رایگان است و برای دانش‌ آموزان خارجی، نیز شهریه باید پرداخت شود.

مدارس خصوصی کانادا

مدارس خصوصی کانادا، همانند مدارس دولتی کانادا سازماندهی می‌شوند، اما برنامه‌ تحصیلی و رویکرد آنها، به طور قابل توجهی، با هم متفاوت است. تکالیف مدارس خصوصی معمولا سخت گیرانه و اجباری است و فضای رقابتی زیادی بین دانش آموزان وجود دارد.

بیشتر بدانید...

شرایط تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا در زمان حال

 

Digital Marketing یا همان بازاریابی دیجیتالی از جمله رشته‌های نوظهوری بوده که در چند دهه‌ اخیر نظر اغلب کسب و کارهای بزرگ و کوچک را در تمام زمینه‌های کاری به خود جلب کرده است. هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ، توسعه کسب و کار در فضای دیجیتالی، ارتباط هرچه بیشتر با مشتری و در نتیجه افزایش فروش است

 

بیشتر بدانید...

 

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا

 

در صورتی که می‌خواهید در مقطع کارشناسی رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا پذیرفته شوید، حتما باید اصل مدرک دیپلم را به همراه ریزنمرات و ترجمه آن ارائه دهید.

ناگفته نماند که مدرک آیلتس 6 یا تافل 80 به بالا برای اثبات تسلط شما به زبان انگلیسی واجب خواهد بود.

فراموش نکنید که به عنوان متقاضی، باید انگیزه نامه خود را تکمیل کرده و در اختیار دانشگاه قرار دهید.

 

شرایط تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

 

تحصیلات تکمیلی در رشته دیجیتال مارکتینگ در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود.

برای پذیرش در این رشته، رزومه تحصیلی خوب بسیار مهم است. نکته مهم این است که شما باید مدرک GRE را ارائه کنید. داشتن توصیه نامه از اساتید کارشناسی در مسیر اخذ پذیرش کمک زیادی به شما خواهد کرد. در ضمن فقط افرادی می‌توانند وارد تحصیلات تکمیلی شوند که دو سال سابقه کاری مرتبط داشته باشند.

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا

 

·        
مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات و ترجمه آن ها

·         آیلتس 5 یا تافل 90 به بالا

·         مدرک آزمون GRE یا GMAT برای مقطع تحصیلات تکمیلی

·         انگیزه نامه

·         توصیه نامه

·         حداقل دو سال سابقه کار مرتبط برای مقطع تحصیلات تکمیلی

 

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ

 

o      دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

·       دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)

·       دانشگاه یورک (York University)

·       دانشگاه متروپولیتن تورنتو (Toronto Metropolitan University)

·       دانشگاه تکنولوژی انتاریو (Ontario Tech University)

·       دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

·       دانشگاه مونترال (University of Montreal)

·       دانشگاه مک مستر (McMaster University)

·       دانشگاه لاوال (Laval University)

·       دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

 

بهترین کالج های کانادا برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ

 

·        
دانشکده مدیریت تورنتو (Toronto School of Management)

·         کالج فناوری و تجارت کانادا (Canadian College of Technology and Business)

·         کالج هامبر (Humber College)

·         کالج سنتنیال (Centennial College)

·         کالج سنکا (Seneca College)

·         کالج جورج براون (George Brown College)

·         کالج لمبتون (Lambton College)

·         کالج داگلاس (Douglas College)

 

هزینه تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا چقدر است؟!

 

شهریه رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا با توجه به مقاطع تحصیلی و دانشگاه های کانادا متفاوت است. با این حال، هزینه تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا به طور متوسط بین 13 تا 38 هزار دلار کانادا در سال متغیر است.

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا در 2024

 

اخذ بورسیه برای رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا نیازمند اخذ معدل و نمره زبان بالا است.

به طور مثال بورسیه Academic Improvement دارای ارزش 2 هزار دلار کانادا است که به افراد واجد شرایط اهدا می‌شود

International Student Scholarship هم یکی دیگر از این طرح‌های معروف است که بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود.

 

 

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید ادامه تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل در کانادا است. این رشته می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیار عالی با درآمدهای بالا را در کانادا برای شما فراهم کند.

استارت آپ کانادا

 

ویزای استارت آپ کانادا، از جدیدترین روش‌هایی است که اداره مهاجرت کانادا، جهت جذب صاحبان کسب و کارها و راه‌اندازی بیزینس های جدید در کانادا و حمایت از آنها در نظر گرفته است.

ویزای استارت آپ کانادا، برای کارآفرینانی است که قصد دارند ایده های جدید و نوآورانه خود را در کشور کانادا پیاده کنند. این کارآفرینان پس از اخذ نامه حمایت از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا، برای خود و اعضای خانواده، درخواست اخذ ویزای کانادا را می دهند.

 

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

ویزای استارت آپ کانادا (SUV) یکی از روش های مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا است؛ ویزای استارت آپ کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا با راه اندازی کسب و کار جدید در کانادا ( البته به جز استان کبک) اقدام به دریافت شهروندی کانادا نمایید.

شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای استارت آپ کانادا

 •       آیلتس 5 به بالا
 •       نامه حمایت یا ساپورت از شرکت های مورد تایید اداره مهاجرت به کانادا
 •       عدم ‌سوء پیشینه
 •       تمکن مالی کافی برای خود و خانواده
 •       ارائه یک ایده نوآور با پتانسیل رشد بالا

 

میزان سرمایه گذاری شرکت های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا برای استارت آپ

 

1.   شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds) =  حداقل 200 هزار دلار

2.   گروه‌های سرمایه گذار فرشته (Angel investor groups) = حداقل 75 هزار دلار

3.   کسب و کار انکوباتور یا مراکز رشد کانادا (business incubator) = این نوع کسب و کار در استارت آپ کانادا، سرمایه گذاری نمی کند، بلکه در ازای آموزش هایی که در رابطه با راه اندازی بیزینس و پیشرفت آن انجام می دهد، از استارت آپ ها هزینه دریافت می نماید.

 

شرایط راه اندازی استارت آپ کانادا در سال جدید

 

 • متقاضی اصلی، حداقل باید 10 درصد از حق رای شرکت را داشته باشد.
 •  اشخاص دیگر نمی‌توانند بیشتر 50 درصد، در استارت آپ کانادا، حق رای داشته باشند.
 • ویزای استارت آپ کانادا، نیازمند تحصیلات خاصی نیست ولی گذراندن دوره‌های مدیریت و کسب و کار توصیه می شود.

 

بهترین شهرهای کانادا برای راه اندازی استارت آپ و چرا این شهرها

 

تورنتو- ونکوور- مونترال- کلگری- آتاوا

 

تورنتو، بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین شهر کانادا است که بیشتر از 6 میلیون نفر جمعیت دارد؛ این شهر به عنوان خانه شرکت‌های بزرگ، استارت آپ‌های بزرگ و کوچک شناخته می‌شود

 

صنایع مهم شهر ونکوور، گردشگری، کشاورزی، آبزی پروری، جنگلداری، تولید، فیلم، فناوری و آموزش می‌باشد. تقریبا 36 درصد استارت آپ‌های کانادا، در ونکوور راه‌اندازی می‌شود.

 

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و مرکز دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی بسیار معتبر است. فناوری و نوآوری در مونترال به سرعت در حال رشد است. مونترال برای کسب‌وکارهایی که به دنبال گسترش بین‌المللی هستند، بهترین انتخاب خواهد بود.

 

کلگری، یک مرکز بزرگ برای صنعت انرژی است و همچنین تعداد زیادی شرکت‌های نفت و گاز در این شهر مستقر شده ‌اند. با نرخ مالیات پایین، کلگری یک مقصد جذاب برای مشاغل بزرگ و کوچک است.

 

اتاوا: این شهر دارای طیف گسترده ای از صنایع مانند فناوری، گردشگری و مراقبت‌های بهداشتی است. دسترسی آسان به مرزهای آمریکا، آن را به مکانی ایده‌آل برای بازارهای بین المللی تبدیل می‌کند.

 

 

مراحل اخذ ویزای استارت آپ کانادا

 

مرحله اول:‌ ایده جدید خود را که نوآورانه و بر پایه تکنولوژی است، آماده و طرح کنید. سپس شرکت های مناسب سرمایه گذاری در استارت آپ خود را پیدا کنید.

مرحله دوم:‌ پس از توافق با سرمایه گذار، نامه ساپورت خود را اخذ نمایید.

مرحله سوم:‌ تمامی مدارک خود را آماده کنید و از اداره مهاجرت کانادا، درخواست ویزای کانادا نمایید.

برای خواندن مرحله چهارم اینجا کلیک کنید

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد