ویزای مولتی کانادا به عنوان ویزای توریستی کانادا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای مدت زمان کوتاهی به قصد تفریح، کار، دیدار با خانواده و غیره وارد کشور کانادا شوند و پس از پایان اعتبار ویزای کانادا، به کشور خود بازگردند. در سال های گذشته، کانادا تنها برای متقاضیان، ویزای توریستی کانادا از نوع مولتی صادر میکند، به همین خاطر است که اکثر ایرانیان ویزای توریستی کانادا را تحت عنوان ویزای مولتی کانادا می شناسند.

در واقع، فرد دارنده ویزای مولتی کانادا می تواند طی 10 سال (برای ایرانیان این مدت 5 سال است) به هر تعدادی که تمایل داشته باشد وارد خاک کانادا شود اما اجازه کار و تحصیل طولانی مدت در کانادا را نخواهد داشت.

ویزای مولتی کانادا، مجوزی است که از طرف دولت کانادا صادر شده و بر روی پاسپورت درج می‌شود. ازآنجایی‌که این نوع ویزا زیر مجموعه ویزای توریستی کانادا قرار می‌گیرد، فقط امکان اقامت موقت از طریق آن وجود دارد. بنابراین فرد دارنده ویزای مولتی کانادا به‌ هیچ عنوان اجازه کار در کانادا را نخواهد داشت.

 

مدت زمان اعتبار این نوع ویزا برای ایرانیان، 5 ساله و به طور کلی 10 سال است؛ توجه داشته باشید که امکان اقامت مستمر در کانادا بیشتر از 6 ماه وجود ندارد. بنابراین می بایست هر 6 ماه یکبار از کانادا خارج شوید و دوباره وارد این کشور شوید (حتی اگر زمان ورود و خروج، فقط یک ساعت باشد!)

 

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی کانادا

 

تنها افرادی واجد شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا هستند که ثابت کنند قصدشان از سفر به کانادا، اقامت موقت است؛ بنابراین به محض اتمام مدت ویزای توریستی کانادا، به کشور خود باز خواهند گشت.

اثبات کنید که خطری برای امنیت کشور کانادا ندارید! هرگونه مدارک و اسناد اضافی که مامور مهاجرت از شما تقاضا کرده را ارائه نمایید. رضایت مامور مهاجرت را جهت ترک کشور بعد از اتمام ویزا جلب نمایید. تمایلی به کار یا تحصیل در کانادا ندارید؛ مگر اینکه مجوز آن را داشته باشید.

 

·         سن: حداقل 18 سال

·         سلامت روحی و جسمانی

·         ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر

·         شرح درست از هدفتان به سفر و ارائه انگیزه نامه

·         شرح وابستگی به کشور محل سکونت و ارائه تای فمیلی

·         پاسپورت جدید و پاسپورت های قبلی

·         عدم داشتن سابقه کیفری و جنایی

·         عکس مناسب پاسپورت کانادا

برای اطلاعات بیشتر از مراحال و مدارک مورد نظر اینجا کلیک کنید

 

مدت زمان اخذ ویزای مولتی کانادا

 

براساس اعلام رسمی خود دولت کانادا، مدت زمان معمول برای اخذ ویزای مولتی، 121 روز است اما در صورت ارائه مدارک کامل و تکمیل صحیح فرم ها امکان اخذ این نوع ویزا در مدت 2 تا سه هفته می باشد.

دارندگان ویزای مولتی کانادا این امکان را دارند که در طول 5 سال چند بار وارد کانادا شوند و هر بار مجازند که 6 ماه در آنجا اقامت کنند

 

دلایل ریجکتی ویزای مولتی کانادا

 

جالب است بدانید هر سال شما زیادی از درخواست های ویزای مولتی کانادا رد یا اصطلاحا ریجکت می شود. از مهمترین دلایلی که میتوان برای ریجکت شدن ویزای مولتی کانادا در نظر بگیریم عبارتند از:

·         عدم ارائه مشخص از هدف سفر و ذکر نکردن دلایل کافی برای سفر به کانادا (نقص در انگیزه نامه)

·         عدم ارائه کامل مدارک شغلی، مالی و شناسایی

·         وجود سوابق کیفری ، جنایی و امنیتی

·         نقص در فرم درخواست ویزای کانادا

·         عدم سلامت جسمی و روحی