ریجکت ویزای کانادا به معنای رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا است.

هر مدرکی که ارائه می‌دهید، به عنوان یک مزیت برای شما قلمداد می‌شود و می‌تواند نظر افسران را تغییر بدهد. زمانی دریافت ویزای تحصیلی کانادا سخت می‌شود که فرد اطلاعات لازم درباره شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را نداشته باشد.

در بیشتر موارد وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک موجب ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می شود. در این راستا باید سناریو و برنامه ریزی شما طوری باشد که بتوانید آفیسر را قانع کنید.

 

هر پرونده‌ای که ریجکت شود، در قبال آن آفیسر موظف به صدور نامه مکتوب با ذکر دلایل مردود شدن ویزای متقاضی است. در این نامه آفیسر گزینه یا گزینه هایی که به نظر او متقاضی نتوانسته او را قانع کند علامت میزند و نامه را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار می‌دهد.

 

شایع ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

 

·        
1.
عدم ارائه تمکن مالی کافی

·         2.نمره پایین در آزمون‌های زبان انگلیسی

·         3.انتخاب دوره تحصیلی اشتباه

·         4.عدم وابستگی خانوادگی در کشور مبدا

برای خواندن بیشتر مطالب کلیک کنید

 

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

قانون مشخصی برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای تحصیلی کانادا درخواست مجدد دهید وجود ندارد؛ ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را می‌دانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته‌اید.

پس از رفع مشکل پرونده میتوان بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای تحصیلی کانادا را داد. انگشت نگاری برای اخذ ویزای کانادا پس از ریجکتی در صورتی که ده سال از اعتبار آن گذشته شده باشد، الزامی است. همچنین شما باید تمام هزینه های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را مجدد پرداخت کنید.

 

نکات مهم برای عدم ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

·        
تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی

·         نوشتن انگیزه نامه و توصیه نامه

·         بررسی و تصحیح هرگونه اشتباه

·         روابط وابسته به خانه و خانواده

·         اثبات تمکن مالی

·         درخواست مجدد برای ویزای کانادا

 

 

سخن پایانی:

 

دلایل زیادی برای رد ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد. این دلایل می‌تواند فقدان پشتوانه مالی، سابقه پزشکی مشکوک یا حتی سابقه مهاجرت مشکوک باشد. بنابراین اگر قصد تحصیل در کانادا دارید، حتما تحقیقات خود را انجام دهید و از این اشتباهات رایج اجتناب کنید تا بتوانید شانس خود را برای تایید ویزای کانادا افزایش دهید. چنانچه قصد کار، زندگی یا تحصیل در کانادا را دارید، توصیه می‌کنیم با تحقیق و آگاهانه وارد عمل شوید.